• Aktualny czas niedziela, 20 sierpnia 2017
  • Imieniny: Bernard, Jan, Kacper, Sabin, Samuel,
  • Samuela, Sara, Sieciech, Sobiesław

e-mail Zaufania

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia nową usługę dla osób, które chcą podzielić się swoim problemem, szukają porady, pomocy. Właśnie zaczyna działać e-mail Zaufania. Każda osoba, która boryka się z samotnością, nie ma komu się zwierzyć, poprosić o wsparcie lub poszukuje informacji o możliwości uzyskania pomocy, może napisać o tym w e-mailu. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do młodzieży, osób niepełnosprawnych, ale również do tych, którzy po prostu nie mogą dodzwonić się na Telefon Zaufania – bo wciąż jest zajęty. MOPS liczy, że ta nowa forma pomocy będzie chętnie wykorzystywana jako współczesny, najczęściej obecnie używany komunikator. Psychologowie odbierający maile będą odpowiadać na nie od poniedziałku do piątku.

Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 12 413-71-33 działa Telefon Zaufania. Specjaliści rozmawiają codziennie w godz. 16.00 – 21.00. W 2011 roku przeprowadzono 1 520 rozmów. Ich tematyka dotyczyła głównie konfliktów małżeńskich i rodzinnych, problemów seksualnych, uzależnień oraz złego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

MOPS zachęca wszystkie osoby, które nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach do skorzystania z tradycyjnego Telefonu Zaufania lub z e-maila Zaufania: e-mailzaufania [at] mops [dot] krakow [dot] pl.

http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/10-vii-2012-godz-1830/7959687

Czy artykuł jest napisany w sposób interesujący?
Czy informacje zawarte w tym artykule są przydatne?
Czy treść tego artykułu jest zrozumiała?