• Aktualny czas czwartek, 27 lipca 2017
  • Imieniny: Aureli, Julia, Laurenty, Lilia, Lilla,
  • Natalia, Pantaleon, Wszebor

Trzeci piknik dla mieszkańców Nowej huty

1 lipca 2017 roku w Parku im. Stefana Żeromskiego, odbył się trzeci piknik dla mieszkańców Nowej Huty realizowany przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, edycja 2016.

Na potrzeby organizacji pikniku nawiązano współpracę z uczestnikami międzynarodowego projektu „Sąsiedzki Krąg” dofinansowanego przez British Council, realizowanego we współpracy z Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa. Inicjatywa „Sąsiedzki krąg” jest porozumieniem 5 organizacji: Polskiego Towarzystwa Kulturalnego, Fundacji Zustricz, Fundacji Scenemus, Nowej Huty Teraźniejszości oraz Fundacji Rodzina Plus, mającym na celu działania promujące polsko-ukraińsko-bułgarską integrację i kulturę tych krajów.

Dużą popularnością podczas pikniku cieszyła się strefa gier logicznych i zabaw sportowych, gdzie można było zagrać w badmintona i w bule, puszczać duże bańki mydlane oraz zagrać w gry planszowe. Przygotowano także konkursy z nagrodami. W ramach projektu „Sąsiedzki krąg” zapewniono uczestnikom pikniku możliwość degustacji wypieków oraz dostarczono owoce i napoje. Ponadto podczas pikniku pan Waldemar z Ice Cafe Grill serwował kiełbaski i grochówkę.. W strefie kreatywnej na małych i dużych uczestników czekały zajęcia z decoupage zajęcia plastyczne, można było także  poznać polskie, ukraińskie i bułgarskie symbole Podczas pikniku odbyły się wspólne śpiewy w kilku językach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, wolontariuszom za zaangażowanie, życzymy dużo aktywnego wypoczynku podczas wakacji i już zapraszamy na wrześniowy piknik – 10 września 2017 roku o godzinie 15.00 w Parku Ratuszowym przy al. Róż!

Czy artykuł jest napisany w sposób interesujący?
Czy informacje zawarte w tym artykule są przydatne?
Czy treść tego artykułu jest zrozumiała?